Rastla in razvijala sta se v oddaji Radio GaGa in pri Hri-Bar-u, z avtorsko predstavo GodArt pa zabavala občinstvo pri nas in čez lužo. Zdaj, po desetih letih televizijske kilometrine je prišla priložnost, ki sta jo čakala. Vodila bosta novo oddajo "Kdo si upa na večerjo?", ki bo prvič na sporedu 17. februarja ob 20h.
Kje in kdaj sta se spoznala?
Jure: Fer je povedat že na začetku, da je prijateljstva zelo malo. V glavnem gre za poslovno sodelovanje. Bilo je enkrat v srednji šoli, spomnim se, da sem sedel v klopi, zagledal tegale, in si misli, kdo pa je ta "žgoljavec"? Nekega dne je Tilen začel imitirat profesorje, tega se spomnim. Zdelo se mi je, da jih dobro zadane, ker pa sem v osnovni šoli tudi sam posnemal profesorje, sem se mu pridružil. Sam sem bil vedno bolj skoncentriran na vizualnost, Tilen pa je stokovnjak za zvočnost.
Vajina pot na televiziji se je začela v oddaji Tistega lepega popoldneva.
Jure: Ja, leta 2003 sva se s točko sestavlejno iz imitacij različnih znanih osebnosti prijavila na "Pet minut slave". Jaz sem bil star 19 let, Tilen pa 18.
Tilen: Spoznala sva Saša Hribarja, ki naju je povabil k sodelovanju. Že na začetku nama je dal vedeti, da z liki, ki jih ima že v oddaji nima kaj početi in naj naštudirava nove imitacije, kar sva precej hitro naredila. Potem sva začela sodelovati pri Radiu GaGa, istega leta pa se je začela predvajati tudi oddaja Hri-Bar, kjer smo prav tako sodelovali.
Skupaj sta obiskala tudi Los Angeles, s kakšnimi pričakovanji sta se odpravila tja?
Jure: Ženske.
Tilen: V LA-ju sva dobila možnost nastopati na dobrih lokacijah, recimo v Magic - Comedy klubu, imela sva srečo, kar sva tudi izkoritila.
Jure: Tja sva šla s predstavo GodArt, glasbeno predstavo, katere namen je, da jo razume tudi nekdo izza Karavank, kar sva preverila tudi pred ameriško publiko.
S predstavo GodArt sta nastopala tudi pri nas, kakšni so bili odzivi v primerjavi z odzivi preko luže?
Jure: Odzivi na predstavo v Ameriki so bili odlični. Jaz pravim, da ko je zadeva enkrat mednarodna, se pravi, da ne govori o politiki, pa Pahorju, Janši in stricih iz ozadja, se pravi, da jo razume cel svet, je pogoj samo ta, da je smešna. Če je smešna Slovencu, bo smešna Japoncu, Američanu, Hrvatu ali Kitajcu. Kar se tiče GodArta, se mi zdi, da je precej poljuden.
Tilen: Za vsakega je nekaj. Najina predstava je kot bomboniera v kateri je bela čokolada, črna čokolada, čokolada z marcipanom, tudi kakšen ohrovt in brokoli se najdeta.
Jure: To se sliši kot da je packarija. Ne napisat, da je packarija.
To lahko pričakujemo tudi v oddaji? Od čokolade do brokolija?
Jure: Oddaja je v osnovi parodija na kuharske oddaje, da pa ne bomo samo kuhali, pa bo prepletena z najinimi domislicami, imitacijami, standupom in glasbenimi parodijami, ki jih bomo izvajali z gosti.
Tilen: S hišnim bendom Hamas and Papas bomo znane skladbe predelali v klasično obliko, pri tem pa nam bodo pomagali tudi glasbeni gostje. V prvi oddaji bo to slovenska instrumentalno-vokalna zasedba Quartissimo, katere član sem tudi sam.
Po letih v ozadju so vama končno zaupali lastno oddajo. Kako se počutita?
Tilen: Letos mineva deset let od najinega televizijskega krsta v oddaji Tistega lepega popoldneva. Prvič sva nastopila 14. februarja, prva oddaja Kdo si upa na večerjo pa bo na sporedu 17.
Jure: Oddajo so nama podarili ob tem jubileju, za kar sva vodstvu RTV-ja zelo hvaležna.
V oddaji se bo torej kuhalo - kako spretna sta sama v kuhinji?
Jure: Ne preveč - zato smo se raje odločili za parodijo na kuharske oddaje.
Tilen: Kar se tiče kuhanja sam nikoli nisem imel težav, nisem pa noben specialist.
Jure: Mene je bolje vprašati, kaj najbolje odprem. Dobro odprem recimo smoki.