Revija stop
Film

Stiller zagledan v muzejski eksponat

Irena Knez
20. 5. 2009, 00.00
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.58
Deli članek:

Oživeli muzejski eksponati so čuvaju Benu Stillerju prinesli ne le nepopisno zmešnjavo, temveč tudi največji uspeh njegove dosedanje kariere. Dve leti in pol pozneje dobi Stiller klic v sili: eksponati so s čarovnijo hudobnega faraona znova oživeli.

V newyorškem Prirodoslovnem muzeju so s čarovnijo ponoči oživeli razstavljeni predmeti, ki so čuvaju Benu Stillerju prinesli ne le nepopisno zmešnjavo, temveč tudi največji uspeh njegove dosedanje kariere. Film Noč v muzeju je leta 2006 zaslužil 570 milijonov dolarjev. Dve leti in pol pozneje dobi Stiller klic v sili: eksponati so s čarovnijo hudobnega faraona znova oživeli.

 

Glavne atrakcije Noči v muzeju 2 so tokrat nekdanji ameriški predsednik Theodor Roosevelt, general George Armstrong Custer, Napoleon, hunski poglavar Atila, zlobni faraon Kah Mun Ra, ruski car Ivan Grozni, fizik Albert Einstein, legendarna pilotka Amelia Earhart ...


V središču zgodbe je po uspehu Tropskega viharja seveda spet Ben Stiller kot nočni čuvaj Larry Daley: "Videl sem stvari, ki si jih še predstavljati ne morete!" Carle Gugino, ki ga je kot Rebecca vpeljala v delo in mu razburkala hormone, tokrat ni zraven, nadomestili so jo z drugo sladico.


Tokrat prinese v muzejski svet ljubezen, kajti Larry si ne more kaj, da se ne bi zaljubil v očarljivo pilotko, ki v podobi Amy Adams (Začarana, Dvom) ni tako hladna, kot je bila prava pustolovka, ki jo je veliko zvesteje upodobila dvakratna oskarjevka Hillary Swank v filmu Amelia.
Med Larryjem in našo Amelio močno preskakujejo iskrice, če lahko verjamemo kamniti podobi Abrahama Lincolna. Ali Larry s svojo Amelio po vrhuncu, ki spominja na finale klasičnega filma James Bonda, odleti ven iz muzeja v srečo (čeprav sta zraven brata Wright, ki poženeta letalo) ali pač ne, naj za zdaj ostane skrivnost.

 

Več preberite v aktualni številki revije Stop (št. 20, izid 20. maja 2009).

Revija Stop